Rozhovory Z Druhej Polovice 20. Storočia

ebook Blízke Stretnutia S Poprednými Osobnosťami Zo Sveta Politiky, Kultúry A Umenia

By Marco Lupis

cover image of Rozhovory Z Druhej Polovice 20. Storočia

Sign up to save your library

With an OverDrive account, you can save your favorite libraries for at-a-glance information about availability. Find out more about OverDrive accounts.

   Not today
Libby_app_icon.svg

Find this title in Libby, the library reading app by OverDrive.

app-store-button-en.svg play-store-badge-en.svg
LibbyApponDevice.png

Search for a digital library with this title

Title found at these libraries:

Loading...

Počas jeho dlhej kariéry ako zvláštny a zahraničný korešpondent pre najvýznamnejšie talianske publikácie a štátneho vysielateľa RAI sa Marco Lupis zblížil s mnohými ľuďmi, ktorí sformovali svet, tak ako ho dnes poznáme. Lupis v tejto knihe spomína na najdôležitejšie rozhovory svojej kariéry, a to nielen s odvážnymi mužmi a ženami, ktorí zasvätili ich život boju proti nespravodlivosti a zneužívaniu moci, ale aj s niektorými z najväčších mien súčasnej doby: s laureátmi Nobelových cien, hlavami štátov, rockovými hviezdami, supermodelkami,...

Táto kniha ponúka jedinečný pohľad na päťdesiat osobností, ktoré nejakým spôsobom ovplyvnili druhú polovicu 20. storočia. Nájdete tu exkluzívne rozhovory, ktoré Marco Lupis uskutočnil počas jeho dlhoročnej kariéry ako zvláštny a zahraničný korešpondent pre Latinskú Ameriku a Ďaleký východ pre niektoré z najväčších médií v Taliansku vrátane Corriere della Sera, Panorama, L'Espresso, La Repubblica a RAI. Môžete si prečítať o popredných predstaviteľoch zo sveta politiky, kultúry a umenia, vrátane rockovej hviezdy Petra Gabriela, speváka a skladateľa Franca Battiata, supermodelky Claudii Schiffer, mexického revolucionára Subcomandante Marcosa, laureátky Nobelovej ceny a barmskej vodkyne Aung San Suu Kyi, kolumbijskej političky Ingrid Betancourt, argentínskeho prezidenta Carlosa Menema, japonského a čínskeho spisovateľa, ktorí vyhrali Nobelove ceny Kenzaburō Ôe a Gao Xingjian a predsedu Východného Timoru a laureáta Nobelovej ceny Josého Ramos-Horta. Niekedy dramatické, občas vtipné, ale vždy presné a plné fascinujúcich odhalení, Lupisove rozhovory sa zaoberajú dôležitými problémami modernej éry: vojna, sloboda, boj proti nespravodlivosti a hľadanie pravdy, či už prostredníctvom politiky, literatúry, umenia alebo kinematografie.

PUBLISHER: TEKTIME

Rozhovory Z Druhej Polovice 20. Storočia