Posledné Vianoce Na Zemi

ebook

By Andrea Lepri

cover image of Posledné Vianoce Na Zemi

Sign up to save your library

With an OverDrive account, you can save your favorite libraries for at-a-glance information about availability. Find out more about OverDrive accounts.

   Not today
Libby_app_icon.svg

Find this title in Libby, the library reading app by OverDrive.

app-store-button-en.svg play-store-badge-en.svg
LibbyApponDevice.png

Search for a digital library with this title

Title found at these libraries:

Loading...

Slnko akoby sa náhle rozhodlo, že život na Zemi musí skončiť. Niektorí vedci, sa pokúšajú zobudiť Greya, ufóna, ktorý prežil pád svojej lode v Roswelli. Je to, pravdepodobne jediný tvor, ktorý môže pomôcť ľudstvu prežiť.
Cudzia vesmírna civilizácia chce ovládnuť planétu. Tajná expedícia sa vyberie do Bermudského trojuholníka, aby našla Atlantídu a kľúč, ktorý otvára nebeské tunely.
Syn zástupcu šerifa z Rocklandu s Downovým syndrómom, nadšenec egyptológie na tridsať hodín zmizne, a keď sa vráti domov na nič sa nepamätá. Preteky s časom sa práve začali.
V dôsledku zvýšenia slnečnej aktivity je ľudstvo ohrozené. Niektorí vedci, na čele s Abel Parkerovou, sa pokúšajú zobudiť Greya, ufóna, ktorý prežil pád svojej lode v Roswelli. Je v stave hybernácie v jednom laboratóriu v oblasti Area 51. Margareth Turner ho požiada, aby jej pomohol rozlúštiť tajomné kruhy v obilí, ktoré sa objavili v Anglicku. Harry, syn zástupcu šerifa Jamesa Robinsona s Downovým syndrómom, na tridsať hodín zmizne, a keď sa vráti domov na nič sa nepamätá. Jeho bicykel je posypaný tajomným svietiacim modrastým práškom, rovnakým, akým boli posypané dve telá, ktoré sa našli na druhý deň ráno v tej istej oblasti. Súdny lekár nedokáže nájsť príčinu smrti a automechanik nechápe, prečo sa mu Cadillac nedá naštartovať. Šerifka, Helen Burn už ničomu nerozumie. V ďalších dňoch Harry získava paranormálne schopnosti, James sa domnieva, že ho niekto sleduje, aby ho znovu uniesol. Jeho žena Eve sa snaží všetko bagatelizovať, zrejme preto sa spolčila s doktorom Parkerom, miestnym lekárom, pre ktorého pracuje. James si myslí, že ho s ním podvádza, ale nemá odvahu sa s ňou porátať. A táto neobvyklá situácia ho akosi stále viac a viac zbližuje s Helen.
Mŕtvoly začínajú mumifikovať a chemik informuje Helen, že prášok na mŕtvolách má kosmický pôvod. Ona si to nemyslí, považuje to za nemožné. Ale prst, ktorým sa pokúšala zoškrabať prášok z chlapcovho bicykla, jej rýchlo nekrotizuje. Ešte predtým, než súdny lekár stihne vykonať ďalšiu pitvu, mŕtvoly zmiznú a spolu s nimi aj akýkoľvek dôkaz ich existencie. Helen a James sú presvedčení, že za všetkým stojí nejaká silná organizácia a rozhodnú sa tváriť akoby nič. Začnú teda s prípravami na každoročný Festival homárov. A keď už to vyzerá tak, že sa všetko vrátilo do normálnych koľají, prichádzajú dvaja falošní novinári a Luke McJanuary. Zatiaľ čo novinári pracujú na údajnom pozorovaní Ufo, Luke hľadá dvoch ľudí, ktorí vôbec nestárnu, ide práve o Eve a doktora Parkera.
Futuristická ponorka sa ponorí v Bermudskom trojuholníku, aby odhalila jeho tajomstvo. V jej posádke sú Neil Patterson, dobrodruh Bryan West, aztécky veľkňaz Pedro Ayala a Cain Parker. Ten hľadá kľúč k Hviezdnej bráne, ktorá by sa mala nachádzať v El Giza.
Po prvých katastrofách ľudstvo zachváti panika, lebo už nejaký čas žije v strachu z apokalipsy.
Helen a Mc January prichádzajú do ambulancie doktora Parkera. Helen má dôkazy, že Harry je jej a Jamesov syn, a že bol geneticky zmanipulovaný.
Súdny lekár, chemik a automechanik, ktorý opravoval Cadillac zomierajú a provinciu zasiahne smrtiaci, úmyselne rozšírený, vírus.
Cain zabije Ayala a Pattersona, prinúti Bryana Westa, aby mu vydal kľúč k Hviezdnej bráne, ktorý potom vyhodí v blízkosti Atlantídy z paluby malej ponorky.
Ufón Grey vysvetľuje Margareth, že civilizácia z Plejád chce okupovať planétu Zem, zatiaľ čo Abel Parkerová je presvedčená, že planétu Zem chcú dobiť práve ufóni rasy Grey. Prezident dáva ultimátum profesorovi, aby prinútil Greya k spolupráci. On jediný dokáže otvoriť nebeskú bránu a nájsť Vimany, antické kozmické lode iných civilizácii, ukryté v Tibete. Po tom rušnom ráne sa McJanuary, Helen,...

Posledné Vianoce Na Zemi